„MY DVA a čas“

Poznáte niekoho, kto nepozná nesmrteľný hit Yvetty Simonovej a Milana Chladila My dva a čas? Keď vynecháme deti školo povinné i tie dospelejšie školu stále navštevujúce, trúfam si povedať, že takých jedincov bude pomerne malé percento. Preto si vypožičiam tento verš, ktorý dosť presne vystihuje pohyb spoločnosti MY DVA po časovej ose:

My dva a čas i slnkom ideme i nečasom.
My dva a čas ideme sem a tam a tam a sem.

Pesničkári túlaví alebo Prečo MY DVA?

My dva a čas sme pesničkári túlaví…

Alebo túlaví podnikatelia? To viac. Zakladatelia spoločnosti, bratia Miroslav a Pavel Pszczólkovci, pochádzajú z malého západočeského mesta Tachov. Tam MY DVA založili už v roku 1995. Dodnes tam funguje papierníctvo, i keď spoločnost medzitým významne rozšírila svoju regionálnu pôsobnosť do Prahy, Plzne, Brna a Bratislavy. Takisto zamerané spoločnosti sa postupne posúvali až do dnešnej podoby, kde poskytuje komplexnú službu a servis v oblasti zariaďovania interiérov – projekčné činnosti, výroby nábytku až po finálnu realizáciu.

Ale prečo teda MY DVA? Je to iba kvôli bratom?

Dobrá úvaha. Je, ale nielen… Je za tým predovšetkým filozofia spoločnosti postavená na ľuďoch a jejich hodnotách. Ako rodinná firma stavia MY DVA svôj business na vzťahoch. So svojimi zákazníkmi, so svojimi dodávateľmi a taktiež zamestnancami. Pretože DVA, pokiaľ sú vo vzájomnom, ideálne fungujúcom vzťahu, sú viac než iba súčet 1 + 1.

Veď už vieme, kam plávať…

My dva a čas ideme stále tou svojou cestou.
My dva a čas už dohodneme sa väčšinou.

Veď vieme, kam sa plaviť, a striebrný prúd, čo nás hnal, niečo dal, niečo vzal.
Zameranie spoločností skupiny MY DVA sa v priebehu času vyvíjal a priebežne menil, niekedy viac niekedy menej búrlivo. Prvý posun bol od už zmieneného papierníctva ku kovovému nábytku (šatňové skrinky, dielenský nábytok a pod.). Neskôr sa portfólio rozšírilo o kancelársky nábytok. Najprv len obchodne, neskôr však nastala doba a čas k tomu, že MY DVA začalo vyvíjat a vyrábať vlastné nábytkové rady. Potom sa postupne pridala atypická výroba a jej nedielna previazanosť s projektovaním a navrhovaním interiérov na mieru.

A ako to všetko súvisí so Školičky.sk?

Vďaka svojmu zameraniu a komplexnosti MY DVA spracováva interiérové projekty pre administratívne budovy, hotely, reštaurácie, výrobné a priemyslové haly, apartmány… Ale predovšetkým sa pozerá do budúcnosti. A našou budúcnosťou sú… naše deti. Základné školy, stredné školy, materské školy a iné školské zariadenia sú pre MY DVA najvýznamnejším typom zákazníka, o ktorého s láskou a maximálnou pozornosťou sastará  špeciálne školený tím obchodníkov a projektantov.

Pieseň My dva čas, spieva Yvetta Simonová a Milan Chladil

Zdroj: Youtube.com (https://www.youtube.com/watch?v=0phB3UH8BGo&list=RD0phB3UH8BGo&start_radio=1)

Autor: Pavlína Sobolová