Od návrhu po realizáciu

01.

Na počiatku bola... nezáväzná konzultácia

Pripravujete sa na rekonštrukciu školy, prístavbu školy, stavbu novej školy alebo škôlky? Plánujete obmenu nábytku a vybavenie vašej školy? Ako na to?

Zavolajte na tel. 0800 222 444 alebo napíšte na info@skolicky.sk a dohodnite si nezáväznú návštevu nášho obchodného manažéra.

Navštívi vás sám alebo s projektantom, dáte si kávu a potom spolu budete trochu pracovať:

 • pozorne vypočuje vaše predstavy a individuálne požiadavky na rozmiestnenie nábytku, design, funkčnosť…
 • zameria priestory – kmeňové učebne, odborné učebne, šatne, jedáleň, kabinety, zborovne, dielne, cvičné kuchynky…
 • prevedie základné zakreslenie dispozičného riešenia
 • poradí vám svoje odporúčania a odborný názor
od návrhu po realizaci
zpracujeme projekt a doporučíme vhodný školní nábytek

Projektom to nekončí... ale začína

Približne za dva týždne môžete očakávať ďalšiu návštevu nášho obchodného manažéra. Tentokrát už s hotovým projektom. Kompletná projektová dokumentácia obvykle obsahuje:

 • pôdorysy všetkých miestností
 • odporúčania pre dosiahnutie ideálnej kapacity v súlade s hygienou práce, ergonómiou a bezpečnosťou
 • výber nábytkových prvkov a vybavenie (žiacke lavice a stoličky, katedra, tabuľa, nástenky, stoly, stoličky, šatňové skrinky, svetlá, výzdoba, v prípade potreby učebné pomôcky…)
 • technické riešenie odborných učební (definovanie prípojných miest pre dáta, vodu, elektrinu  audio a video…)
 • 3D vizualizácia
 • cenová kalkulácia

Každý projekt spracovávame s ohľadom na individuálne požiadavky danej školy a ich potrieb. Využívame pri tom našich dlhoročných odborných skúseností. Toto všetko za vás vyriešime:

 • ergonómia, bezpečnosť školského nábytku a priestor
 • kapacita, funkčnosť a účel učební
 • svetelné podmienky pre odborné učebne
 • hygiena
 • legislatíva
 • technická príprava pre stavebnú firmu

02.

03.

Realizácia... ide do tuhého

Realizácia interiérového projektu pre školu je tá najzábavnejšia a najfarebnejšia časť celej akcii. Zväčša preverí zdatnosť a skúsenosti dodávatela. Samozrejme privezieme, zmontujeme a umiestnime nábytok. To znie jednoducho. Lenže to nie je zďaleka všetko! 

 • koordinujeme práce s dodávateľmi stavebných prác, často navrhujeme ad hoc riešenia, ktoré projekt optimalizujú
 • montáž nábytku, hlavne do odborných učební, vyžaduje súčinnosť niekoľkých remesiel (elektrina, voda, plyn…)
 • súčasťou našej dodávky sú takisto sádrokartónové priečky alebo podlahové krytiny 

Podľa veľkosti a rozsahu projektu môže samotná realizácia trvať 3 až 6 týždňov.

 

veškerý nábytek pro školu smontujeme
hotové dílo předáme a zaškolíme ředitele a školníky

Konečne hotovo... ale ešte niečo chýba

Odchodom montážneho tímu začína veľmi dôležitá etapa – zapracovanie a zaškolenie. Súčasťou nášho odovzdania sú revízne správy, návody na používanie apod.

Aby sme  maximalizovali životnosť nami dodaného nábytku, zoznamujeme riaditeľa a školníkov s najčastejšími príčinami poškodenia nábytku a poradíme im, ako si na hlavného vinníka posvietia:

Pravdepodobne každý z nás pozná od detstva univerzálneho vinníka všetkých problémov zvaného SAMOSATO. „Kto rozbil to okno“ „Samo sa to!“ „Kto rozlial vodu po podlahe?“ „Samo sa to!“ „Kto počmáral lavicu?“ „Samo sa to!“ „Kto roztrhal mapu Európy?“ „Samo sa to!“ „Kto rozbil tú stoličku?“ „Samo sa to!“

Málokedy sa po detskom vyvádzaní behom školských prestávok nájde iný vinník než tento známy recidivista SAMOSATO. Už niekoľko storočí, hlavne od zavedenia povinnej školskej dochádzky, sa výrobci školského nábytku a ostatného vybavenia škôl márne pokúšajú vyrobiť niečo, čo by bolo 100% odolné voči tomuto démonovi, ktorý nevinným žiakom a študentom ničí školské lavice, stoličky, tabule, pomôcky… a úbohé deti si potom nemôžu v takom zničenom inventári naplno vychutnávať a vstrebávať  múdrosti plynúce spoza katedry.

Musíme sebakriticky priznať, že ani našej spoločnosti sa doposiaľ nepodarilo vyrobiť dokonalo nezničiteľný nábytok. SAMOSATO by možno dokázal rozbitý atóm, keby ho bol pedagóg nechal behom školskej hodiny kolovať medzi žiakmi, alebo by ho nedajbože cez prestávku zabudol v triede. Viac-menej nejaké produkty blížiace sa tomuto nezničiteľnému ideálu máme v ponuke. A pokiaľ by ich nejaký SAMOSATO náhodou chcel zničiť, musel by asi siahnuť na dno svojich schopností, a i tak by jeho úsilie bolo pravdepodobne márne.

04.

05.

A čo potom?

Užívajte si spolu s vašimi deťmi príjemné prostredie pre výučbu! Budeme radi, keď nám dáte vedieť, ako ste boli spokojní s komunikáciou, s priebehom realizácie i s dodaným nábytkom. Pochvala nás samozrejme poteší. Ale nešetrite nás! Každá námietka a kritika nám pomáha sa zlepšovať.

Nezabudnite si uložiť telefónne číslo nášho obchodného manažéra. Volajte mu kedykoľvek budete potrebovať niečo doplniť, vymeniť alebo opraviť.

užívejte si s vašimi žáky nový interiér vaší školy

Môžeme Vám s niečím pomôcť? Napíšte nám.