FANTASY – detský nábytok z bezpečnej ríše fantázie

MŠ Slivenec

Nábytok pre rôzne kategórie škôl má svoje špecifiká dané hlavne zameraním a vekovou skladbou žiakov.  Ale asi najväčšie nároky, hlavne čo sa týka bezpečnosti, sú kladené na interiérové prvky určené pre materské školy.

MY DVA realizácie materských škôl

Bezpečnosť na prvom mieste

Každý, kto má doma špunta v predškolskom veku, veľmi dobre vie, aké nástrahy číhajú na drobca, ktorý sa pohybuje po byte „nadzvukovou rýchlosťou“. Až vtedy si „dospeláci“ uvedomia, aké ostré hrany má konferenčný stolík, že úchytky na štýlovej skrinkovej zostave v obývačke zrazu vyzerajú ako bajonety trčiace do priestoru, že stojan na kvetiny je akýsi labilný, keď sa váš potomok rozhodne ho použiť ako príležitostný rebrík … skrátka, že všetko to, čo v interiéri je pre dospelého človeka relatívne bezpečné prostredie, pre malého šarvanca je vynikajúcou príležitosťou ako sa zraniť.

Skrinky FANTASY

Vrece bĺch

Rodičia doma dozerajú väčšinou na pohyb jedného alebo dvoch takýchto „guľových bleskov“ pohybujúcich sa po byte, ale učiteľka v materskej škole musí ustrážiť celé vrece bĺch, ktoré by sa mohlo pri hre zraniť. Preto sú aj nároky na nábytok v predškolských zariadeniach vyššie ako iný mobiliár. Samozrejme, zatiaľ asi nikto nevyvinul „bezúrazový“ nábytok, ale snaha tu je … a výsledkom snahy nášho vývojárskeho tímu MY DVA je nábytok FANTASY  navrhnutý práve pre materské školy a iné predškolské zariadenia.

Úchytka fantasy - detaily
Detail plastovej zapustenej úchytky a škála farebnosti, ktoú môže dodať nábytku

Estetika a bezpečnosť

Vzhľad tejto nábytkovej rady z našej vlastnej autorskej dielne je charakteristický najmä svojou unikátnou zapustenou bezpečnostnou plastovou úchytkou, ktorá minimalizuje pravdepodobnosť zranenia detí pri pohybe v blízkosti nábytku. Všetky hrany nábytku sú ošetrené ABS  s hrúbkou 2mm a s rovnakým zaoblením. Ako ochrana pred pribuchnutím prstov malých užívateľov sú dvierka skriniek vybavené tlmičom dovretia. Okrem  spomínaných bezpečnostných kritérií je nábytok FANTASY charakteristický aj sympatickou farebnosťou a nadčasovým dizajnom, ktorý bol v roku 2014 ohodnotený medzinárodnou prestížnou cenou RED DOT AWARD.

Do ríše fantázie

Niekoľkoročná skúsenosť pri používaní tohto mobiliáru v projektoch pri zariaďovaní predškolských zriadení a aj školských klubov potvrdzuje nadčasovosť dizajnu tejto nábytkovej rady…  a aj keď sa možno nadpis zdal prehnaný, fotografie z priestorov zariadených nábytkom FANTASY dokazujú, že cesta do ríše fantázie môže viesť napríklad aj cez herňu v materskej škole.

Nábytok FANTASY použitý vo knižnici
Skrinkám FANTASY to pristane aj vo verejnom priestore
Katalóg MY DVA školský nábytok
Okrem základných skriniek ponúka FANTASY aj širokú škálu ďalších herných prvkov určených pre interiér materskej školy
Grafika na skrinkách FANTASY
Skrinky FANTASY je možné doplniť aj o grafiku nalepenú na dvierka

Podrobnejšie informácie o nábytku FANTASY dostanete, ak nám napíšete na info@mydva.sk alebo zavoláte na bezplatnú telefónnu linku 0800 222 444.

Autor:  Alexander Kováč

Scroll to Top