Pohodlný nábytok, upokojujúce farby a zábava pre deti. Ideálne prostredie pre vypočúvanie…

Realizace MY DVA soud v Tachově - nábytek pro děti

Vypočúvacia miestnosť … Všetci ju poznáte z televíznych seriálov a detektívnych filmov. Väčšinou ide o nie príliš útulne zariadené, striktne funkčný interiér. Poďte si s nami túto priamočiaru predstavu poopraviť… V minulom roku sa spoločnosť MY DVA podieľala na interiéri vypočúvacej miestnosti, ktorá je prispôsobená úplne iným vypočúvaniam, než sú zločinci. V roku 2019 zriadil Okresný súd v Tachove špeciálnu vypočúvaciu miestnosť pre deti, handicapované osoby a seniori.

Útulný nábytok, farby a taktiež hračky

„Pre vypočúvanie hlavne zraniteľných obetí platia pravidlá, že by sa v prostredí, kde sú vypočúvaní, mali cítiť príjemne.“ Týmto slovám predsedkyni súdu Michaely Řezníčkovej sa podriadila celá realizácia. Upokojujúce farby, pohodlný sedací nábytok a špeciálny nábytok s detskými motívmi a hernými prvkami. To všetko musela vo svojom návrhu harmonicky skĺbiť autorka konečnej podoby interiéru vypočúvacej miestnosti Pavlína Filová.

Druhé šance sa nedávajú

Hneď vedľa vypočúvacej miestnosti  na prízemí tachovského súdu sa nachádza ďalší veľmi dôležitý priestor. Monitorovacia miestnosť. Vypočúvanie detí a ďalších zraniteľných osôb totiž nie je  možné opakovať, preto musí byť jednoucho spoľahlivo zvukovo i obrazovo nahrávaný. Mali sme tú česť, že sme sa mohli podielať i na dodávke technológií pre tieto citlivé záznamy.

Jediná, ale snáď nie posledná…

V rozhovore pre Tachovský deník predsedkyňa súdu Michaela Řezníčková uviedla, že vypočúvacia miestnosť v tachovskom súde je v Českej republike jediná, ktorá je prispôsobená pre deti i seniorov súčasne. My by sme  si naopak priali, aby dlho jedinou nezostala…

Autor: Pavlína Sobolová

Scroll to Top