Študentská klubovňa

Od Obchodnej akadémie v Trenčíne sme dostali ponuku a nápad prerobiť starú kotolňu na študentskú klubovňu. Tento priestor, ktorý momentálne slúžil hlavne ako provizórne skladisko, sa mal zmeniť na miesto, kde si študenti môžu oddýchnuť, čítať, tancovať, hrať sa spoločenské hry alebo sa len jednoducho združovať. S obchodnou akadémiou máme už dlhoročnú spoluprácu a obhliadku priestoru sme dohodli v čo najkratšom čase. Miestnosť  bola  naozaj vo veľmi zanedbanom stave. Na začiatok potrebovala škola rozpočet nábytku, celkové zakreslenie a takisto si najala aj stavebnú firmu, ktorá  v kotolni potrebuje urobiť zmeny a ochrániť niektoré prvky.

Prvá návšteva z našej strany bola v roku 2019. Behom  tohto roka sme navrhli pôdorysné riešenie a dohodli rozpočet.  Jednalo sa  o atypické prevedenie, kde sa mieša industriálny štýl s praktickým sedením, a s policovými regálmi, ktoré mali plniť aj estetickú funkciu a byť dominantným prvkom v priestore.

Škola bola s návrhom veľmi spokojná. Prišiel rok 2020, pod dohode ešte z minulého roka sme  na jar  navštívili školu, kde nás už očakával vyprataný priestor, medzičasom škola urobila menšie úpravy, zameranie priestoru bolo ešte detailnejšie. Pôdorysný návrh a cenová ponuka bola aktualizovaná, po odoslaní sme už len čakali  ako sa rozhodne samosprávny kraj zafinancovať túto inováciu. No a odpoveď  pre školu nebola veľmi priaznivá, nás to tiež zaskočilo, ale dohodli sme sa na postupnej renovácii. Trpezlivosťou určite ďalej zájdeme.

Škola má ešte záložný plán a to financovanie premeny zo svojich zdrojov, ale to sa najviac ukáže ku koncu roku. Momentálne  sa na projekte z našej strany nepracuje. Ale obchodná akadémia usilovne hľadá možnosti a prostriedky. Nemyslím si, že je to pre nás negatívum, je dôležité, že zákazník je presvedčený o tejto inovácii a chce ju dotiahnuť do konca.

Autor: Dominika Gabrielová

Scroll to Top